Znojmo, víno a krásná hudba – to se musí zažít!

09.07.2018 15:15

    Ve Znojmě je krásně po celý rok. Ale v červenci, kdy je zde hudební festival, je tu obzvláště krásně. Od 12. července až do konce měsíce zde můžete potkat spoustu skvělých hudebníků, zpěváků a vůbec báječných lidí.

    Celý program je možno najít na www.hudbaznojmo.cz, mne však oslovil soubor, který bude festival uzavírat. Není sice příliš známý, ale je skvělý. IL GIARDINO ARMONICO (Zahrada harmonie) je italský orchestr, který se řadí k předním světovým hudebním souborům a je vysoce hodnocen odbornou veřejností, včetně cen Grammy. Specializuje se převážně na barokní a klasicistní hudbu 17. a 18. století. Hraje na dobové nástroje a patří ke špičce v poučené interpretaci. Ve Znojmě předvedou program s názvem Serpent & Fire (Had a oheň), o příběhu dvou velkých královen a fascinujících žen: vládkyně Kartága, královny Dido, a královny Kleopatry, vládkyně Egypta. Jedná se o skvěle zpracované dílo, jež umocňuje naprosto strhující hudba.

    Největším tahákem je určitě rakouská sopranistka, která s nimi zpívá. ANNA PROHASKA je rakouská sopránová operní pěvkyně oceněná právě za album Serpent & Fire cenou Mezinárodní klaciské hudby (International Classical Music Awards). Účinkovala s Cleveland Orchestra, Los Angeles Philharmonic Orchestra, NHK Symphony Orchestra Tokyo, London Symphony Orchestra, Vídeňskou a Berlínskou filharmonií a se spoustou dalších. V současnosti patří k nejuznávanějším sopránovým operním zpěvačkám celého světa. A její jméno, prozrazující české předky? Tak to se jí budeme muset zeptat.

    Přijeďte se podívat do Znojma, kde se vynikající hudební zážitky snoubí s ochutnávkou výborných vín!

KARLA HOFMANNOVÁ